<

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 LIPCA 2017 r.

 1. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godzinie 12:30, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej za dobre owoce Światowych Dni Młodzieży. Również dzisiaj już od godziny 14.30 zapraszamy na Campus Misericordiae, gdzie na scenie plenerowej prezentować się będą młodzieżowe zespoły muzyki chrześcijańskiej. O godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Oratorium o św. Kindze – utworu o charakterze sakralnym który można usłyszeć w najpiękniejszych świątyniach w kraju i zagranicą. „Najważniejsza jest miłość” – pod takim tytułem wystąpi ponad sto osób, m.in.: chór ŚDM oraz Krakowska Orkiestra Kameralna. Po zakończeniu Oratorium zapraszamy na Koncert Uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.
 2. 01 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podejmijmy modlitwę za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie.
 3. 02 sierpnia, w środę, przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona w ogrodach naszego klasztoru - w kaplicy Porcjunkuli - o godz. 11.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie Opat - ojciec Szymon Hiżycki z opactwa Benedyktynów z Tyńca. Mszę św. koncelebrował będzie również Prowincjał, o. Jacek Koman oraz bracia i ojcowie z naszej Prowincji. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, bądź inną świątynię franciszkańską lub parafialną można zyskać odpust zupełny. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 4. Do odpustu Matki Bożej Anielskiej, przygotowujemy się w naszym Sanktuarium poprzez odmawianie nowenny po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, w kaplicy, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a także w int. Straży Honorowej Serca Bożego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz. w intencji próśb, które zapisujemy na kartkach i składamy do skrzynki w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
 7. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka.

  Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego czasu wakacyjnego wypoczynku.Nabożeństwa

Nowenny

 1. Przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 2. Przed Bożym Narodzeniem.
 3. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Przed Uroczystością M. B. Częstochowskiej.
 5. Przed Uroczystością odpustową św. Franciszka.
 6. Dziewięciowtorkowa do św. Antoniego.

Tridua

 1. Przed Uroczystością M. B. Anielskiej z Porcjonkuli.

Dodatkowe nabożeństwa

 1. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo - od niedzieli przed Środą Popielcową.
 2. Fatimski Różaniec Pokutny - w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 3. 13 każdego miesiąca nabożeństwo fatimskie.
 4. Gorzkie Żale - w każdy piątek i niedzielę Wielkiego Postu.
 5. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 630; w okresie Wielkiego Postu - codziennie o godz. 6:30.
 6. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w maju o godz. 17:30.
 7. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu o godz. 17:30.
 8. Nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17:30.
 9. Różaniec - codziennie o godz. 17:30.
 10. W każdą środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.