Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

27 NIEDZIELA ZWYKŁA
07 października 2018 r.

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w Auli św. Jana Pawła II.
 2. Również dzisiaj, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. W minionym tygodniu, rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy, na krótkie spotkanie z Jezusem w ciszy, aby Jemu powierzyć troski dnia codziennego.
 4. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za odmówienie części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach.
 5. W środy, na Różaniec o godz. 17.25, zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które w naszym Sanktuarium przystąpią do I komunii św. Zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę, przypada ostatni Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej.
 7. W sobotę, 13 października, Drużyna Św. Franciszka, zaprasza na rodzinną wyprawę do kościółka św. Sebastiana. O godz. 18.00 zbiórka przy naszym Klasztorze.
 8. W przyszłą niedzielę, 14 października, o godz. 16.00, wraz z Biurem Radia Maryja działającym przy naszym Sanktuarium, zapraszamy na film Ignacego Kowalewskiego „Parafie Wielickie w Drodze do Niepodległości”. Po prelekcji filmu odbędzie się dyskusja.
 9. Przyszła niedziela jest kolejnym XVIII Dniem Papieskim. Tradycyjnie, będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.
 10. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Źródło.

  Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.Nabożeństwa

Nowenny

 1. Przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 2. Przed Bożym Narodzeniem.
 3. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Przed Uroczystością M. B. Częstochowskiej.
 5. Przed Uroczystością odpustową św. Franciszka.
 6. Dziewięciowtorkowa do św. Antoniego.

Tridua

 1. Przed Uroczystością M. B. Anielskiej z Porcjonkuli.

Dodatkowe nabożeństwa

 1. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo - od niedzieli przed Środą Popielcową.
 2. Fatimski Różaniec Pokutny - w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 3. 13 każdego miesiąca nabożeństwo fatimskie.
 4. Gorzkie Żale - w każdy piątek i niedzielę Wielkiego Postu.
 5. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 630; w okresie Wielkiego Postu - codziennie o godz. 6:30.
 6. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w maju o godz. 17:30.
 7. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu o godz. 17:30.
 8. Nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17:30.
 9. Różaniec - codziennie o godz. 17:30.
 10. W każdą środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.