Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

23 NIEDZIELA ZWYKŁA
09 września 2018 r.

 1. W środę przypada wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem. Naszą obecność na Mszy Świętej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy w 1683 roku przed inwazją islamu. Będziemy również prosić Maryję, aby pomogła zachować nam chrześcijańską tożsamość także w naszych - współczesnych czasach.
 2. Również w środę, 12 września, o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, która poprowadzi o. Pacyfik. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.
 3. Wszystkie Chętne dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę scholii - „Aniołki Franciszka” w środę o godz. 18.00.
 4. W czwartek, 13 września, przypada kolejny Dzień Fatimski, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30; będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 5. Również w czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstaw. Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.
 6. W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus.
 7. W sobotę w kalendarzu liturgicznym wspominamy Matkę Bożą Bolesną.
 8. W przyszłą niedzielę 15 września, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu - Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Źródło.

  Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M.B.Ł.Nabożeństwa

Nowenny

 1. Przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 2. Przed Bożym Narodzeniem.
 3. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Przed Uroczystością M. B. Częstochowskiej.
 5. Przed Uroczystością odpustową św. Franciszka.
 6. Dziewięciowtorkowa do św. Antoniego.

Tridua

 1. Przed Uroczystością M. B. Anielskiej z Porcjonkuli.

Dodatkowe nabożeństwa

 1. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo - od niedzieli przed Środą Popielcową.
 2. Fatimski Różaniec Pokutny - w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 3. 13 każdego miesiąca nabożeństwo fatimskie.
 4. Gorzkie Żale - w każdy piątek i niedzielę Wielkiego Postu.
 5. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 630; w okresie Wielkiego Postu - codziennie o godz. 6:30.
 6. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w maju o godz. 17:30.
 7. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu o godz. 17:30.
 8. Nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17:30.
 9. Różaniec - codziennie o godz. 17:30.
 10. W każdą środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.