Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

23 NIEDZIELA ZWYKŁA
09 września 2018 r.

 1. W środę przypada wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem. Naszą obecność na Mszy Świętej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy w 1683 roku przed inwazją islamu. Będziemy również prosić Maryję, aby pomogła zachować nam chrześcijańską tożsamość także w naszych - współczesnych czasach.
 2. Również w środę, 12 września, o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, która poprowadzi o. Pacyfik. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.
 3. Wszystkie Chętne dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę scholii - „Aniołki Franciszka” w środę o godz. 18.00.
 4. W czwartek, 13 września, przypada kolejny Dzień Fatimski, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30; będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 5. Również w czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstaw. Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.
 6. W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus.
 7. W sobotę w kalendarzu liturgicznym wspominamy Matkę Bożą Bolesną.
 8. W przyszłą niedzielę 15 września, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu - Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Źródło.

  Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M.B.Ł.Msze święte

W niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.