Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

27 NIEDZIELA ZWYKŁA
07 października 2018 r.

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w Auli św. Jana Pawła II.
 2. Również dzisiaj, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. W minionym tygodniu, rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy, na krótkie spotkanie z Jezusem w ciszy, aby Jemu powierzyć troski dnia codziennego.
 4. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za odmówienie części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach.
 5. W środy, na Różaniec o godz. 17.25, zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które w naszym Sanktuarium przystąpią do I komunii św. Zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę, przypada ostatni Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej.
 7. W sobotę, 13 października, Drużyna Św. Franciszka, zaprasza na rodzinną wyprawę do kościółka św. Sebastiana. O godz. 18.00 zbiórka przy naszym Klasztorze.
 8. W przyszłą niedzielę, 14 października, o godz. 16.00, wraz z Biurem Radia Maryja działającym przy naszym Sanktuarium, zapraszamy na film Ignacego Kowalewskiego „Parafie Wielickie w Drodze do Niepodległości”. Po prelekcji filmu odbędzie się dyskusja.
 9. Przyszła niedziela jest kolejnym XVIII Dniem Papieskim. Tradycyjnie, będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.
 10. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Źródło.

  Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.Grupy parafialne

Lektorzy Ministranci

Lektorzy

Posługa lektora polega na czytaniu w czasie Mszy św. fragmentów Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii. Może on także wprowadzać wiernych w treść czytań oraz podawać intencje modlitwy powszechnej. Jest to bardzo ważna posługa, posługa przekazywania Słowa Bożego.

Obecnie opiekunem lektorów jest Br. Gerard Sujka. Zapraszamy serdecznie na spotkania w sobotę o godz. 9:30.

Lektorzy naszej parafii:

 1. Michał Janiw – PREZES MINISTRANTÓW I LEKTORÓW
 2. Kamil Puła – CEREMONIARZ LITURGICZNY
 3. Kuba Ćwierz
 4. Krzysztof Galas
 5. Krzysztof Karpała
 6. Sebastian Jesiorkowski
 7. Stanisław Łazarski
 8. Mateusz Windek
 9. Paweł Michałkowski
 10. Jakub Jankowicz
 11. Kamil Kowalik
 12. Łukasz Bała
 13. Bartek Dybel
 14. Zygmunt Zuski

Ministranci

Zadaniem ministranta jest posługa kapłanowi sprawującemu ofiarę Mszy św. Czynią to poprzez noszenie mszału, krzyża, świec, chleba, wina, wody i kadzielnicy. W tej ważnej posłudze chłopcy doświadczają bliskości wielkich tajemnic wiary oraz uczą się świadomie i godnie uczestniczyć we Mszy św.

Obecnie opiekunem ministrantów jest: Br. Gerard Sujka. Spotkania ministrantów odbywają się w sobotę o godzinie 9:30.

Ministranci naszej parafii:

 1. Krzysztof Janiw
 2. Kamil Popek
 3. Karol Krawczyk
 4. Kacper Kruk
 5. Dawid Pawlak
 6. Jakub Pawlak
 7. Dominik Jesiorkowski
 8. Adrian Sporysz
 9. Bartosz Azymi
 10. Dominik Piech
 11. Bartosz Piech

Głównym Ceremoniarzem odpowiedzialnym za piękno Liturgii jest Kamil Puła.

Już wkrótce zapraszamy do naszej galerii związanej ze służbą liturgiczną.